O mně

Radomil Vašík

Seznamte se s Radkem, silově-kondičním trenérem a zakladatelem Iron Warriors. Radkovým cílem je pomoci všem sportovcům, kteří se vydali cestou silového tréninku.

Radkovy bohaté trenérské zkušenosti zahrnují trénink více než 200 sportovců, a to nejen v silovém trojboji, ale také ve sportech, jako jsou kulturistika, crossfit, rugby, muay thai, box, bikros či fourcross. Dále se Radek podílí na silové přípravě profesionálního hokejového Klubu HC Berani Zlín, s kterým spolupracuje od sezóny 2017/2018. Současně Radek působí také jako trenér české juniorské reprezentace silového trojboje.


Kromě tréninku samotného se Radek zabývá také vzdělávací činností. Jako lektor působí na kurzech pro trenéry silového trojboje 3. třídy, kde přednáší kapitoly sestavování tréninkových programů. Radek je také spoluautorem knihy Moderní výživa ve fitness a silových sportech a autorem mnoha článků a vzdělávacích videí z oblasti silového tréninku.


Kromě trenérské se Radek také věnuje aktivnímu závodění v silovém trojboji. Mezi jeho dosavadní největší úspěchy patří:

7. místo na Mistrovství světa juniorů IPF RAW 2017 v kategorii do 83 kg výkonem 680 kg

4. místo na Mistrovství Evropy juniorů IPF RAW 2017 v kategorii do 83 kg výkonem 655 kg

2. místo na Mistrovství ČR mužů IPF RAW 2017 v kategorii do 83 kg výkonem 662,5 kg

Národní rekord ve dřepu mužů a juniorů RAW v kategorii do 83 kg výkonem 255 kg

Národní rekord v mrtvém tahu juniorů RAW v kategorii do 83 kg výkonem 287,5 kg

Národní rekord v trojboji juniorů RAW v kategorii do 83 kg výkonem 680 kg

2. místo ve dřepu na Mistrovství Evropy juniorů IPF RAW 2017 v kategorii do 83 kg výkonem 242,5 kg

S Radkem jsem začala spolupracovat z důvodu přípravy na Mistrovství světa, do té doby jsem byla k fitness trenérům hodně skeptická. Měla jsem v hlavě, že nikdo nemůže přece vědět, co a jak cítím a jak mám cvičit, jen podle toho, že má certifikát a nějaké školení.
Opak je však pravdou. Již od prvního tréninku bylo vidět, nejen kolik má zkušeností a jak rozumí cvičení, ale hlavně jak rozumí lidem a jejich tělu. I když jsem neřekla, že mě něco bolí, nebo že mi nějaká poloha nevyhovuje, on to prostě viděl a okamžitě reagoval buď změnou postavení, nebo úchopu a ten cvik, jeho provedení bylo okamžitě o něčem jiném, konečně jsem cítila svaly, které jsem měla, a ne všechno ostatní.
Od Radka dostávám při tréninku rady, které mi vždy chyběly. Každý trénink je obrovská dřina, ale zároveň velká zkušenost a krok dopředu. Cítím, že jsem trénink od tréninku silnější a hlavně jistější v technice, kterou umí důkladně, ale hlavně jasně a srozumitelně vysvětlit.
Je velmi ohleduplný k mým požadavkům, všímá si mých nedostatků a snaží se mi každý trénink přišít přesně na tělo, tak aby ten trénink vyhovoval hlavně mě. Když mi něco nevyhovuje, vždy se snaží najít nějakou alternativu. Což je pro mě velmi důležité.
Od doby, co s ním spolupracuji mě již, ani nebolí záda, nejsem ani tolik unavená, přesto, že tréninky mám mnohem náročnější. Naučil mě také spoustu protahovacích cviků, které věřím, že mi pomáhají zvládat tréninky 5x týdně a stále mít energii na další aktivity, školu i práci.
Pokud se chcete opravdu něco naučit, zjistit jak silní dokážete být a „trošku“ se zapotit spolupráci s Radkem Vám mohu, jen doporučuji.

Klára Zmeškalová – juniorská reprezentantka v silovém trojboji organizace IPF

Sledujte Radka na YouTube nebo sociálních sítích: