Powerlifting Club

Pro rozvoj síly na dřepu, bench pressu a mrtvém tahu!

Iron Warriors Powerlifting Club je vytvořen pro sportovce, kterým jde primárně o rozvoj síly na základních cvicích – dřepu, bench pressu a mrtvém tahu.

V  rámci tréninkového programu sportovec prochází přes tři velké tréninkové fáze a test nových maxim:

Fáze 1 – Tato fáze trvá 4 týdny a jejím cílem je zvýšit množství svalové hmoty a vybudovat pracovní kapacitu potřebnou pro následující silověji zaměřené fáze. Tato fáze se vyznačuje nižší specificitou, větší variabilitou ve výběru cviků a také větším množstvím doplňkových cviků.

Fáze 2 – Tato fáze trvá 8 týdnů a lze ji označit jako stěžejní pro rozvoj silového výkonu. Jedná se v podstatě o “powerbuilding” fázi, jejímž cílem je maximalizovat obecnou sílu a svalovou hmotu společně s technickým zlepšením provedení dřepu, bench pressu a mrtvého tahu. Tato fáze je rovnoměrně rozdělena mezi variabilitu ve výběru cviků a trénink hlavních disciplín stále s důrazem na doplňkové cviky.

Fáze 3 – Tato fáze trvá 4 týdny a je určena pro rozvoj maximální síly na hlavních variantách dřepu, bench pressu a mrtvého tahu. Tato fáze se vyznačuje velkou specificitou v tréninku za účelem vyvolání co největšího silového a technického rozvoje hlavních cviků. Trénink v této fázi obsahuje menší úroveň variace, tréninkového objemu a doplňkových cviků, avšak sklade větší důraz na zvedané zátěže.

Test maxim – Po dokončení třetí tréninkové fáze následuje tréninkový týden, jehož jediným cílem je otestovat nová maxima na dřepu, bench pressu a mrtvém tahu. Po otestování maxim se celý proces opakuje a začíná fází 1.

Tréninkový program v Powerlifting Clubu nabízí možnost trénování 3-5 dní v týdnu každý měsíc.

Základem programu jsou 3 hlavní tréninkové jednotky celého těla, které obsahují trénink variant dřepu, bench pressu a mrtvého tahu a jsou doplněny o doplňkové cviky komplexnějšího charakteru.

Další 2 tréninkové jednotky jsou dobrovolné a jsou zaměřeny primárně na rozvoj svalové hmoty menších svalových partií, doplňkové cviky méně komplexního charekteru a případně také na různé varianty plyometrických cviků na spodní a horní část těla.

Tyto tréninkové jednotky jsou následně doplněny o rozcvičení a trénink mobility/stability, které lze absolvovat libovolně dle potřeb sportovce.

Nové tréninkové jednotky podle cíle daných fází jsou nahrávány každý měsíc!

Dále Powerlifting Club nabízí možnost komunikace a sdílení pokroku s trenéry na uzavřené Facebookové skupině. V rámci skupiny může sportovec vložit video a nechat si zanalyzovat technické provedení cviků trenéry,  může s trenéry prodiskutovat úpravu tréninkového programu pro jeho potřeby nebo vyřešit jakoukoliv otázku týkající se silového tréninku.

Začátek každého nového tréninkového měsíce je oznámen na Facebookové skupině.

Rozvoj síly na dřepu, benči a tahu

Nový program každý měsíc

Rozhraní vytvořené pro mobilní telefony

Všechny cviky z tréninkového programu jsou demonstrovány a popsány v instruktážních videích, které jsou k dispozici přímo v právě probíhajícím programu nebo ve videodatabázi.

Tréninkový program na daný měsíc je možné stáhnout v PDF verzi současně s tréninkovým logem vytvořeným pro tréninkové záznamy.

Ukázka videa

Chci trénovat

Pro nákup členství se prosím přihlaste, nebo si vytvořte účet