Reference

David Gryc

Silový trojbojař

Největší plusy z Radkové spolupráce jsou zlepšení techniky, v případě problému okamžité ochotné řešení a naučení filozofie, že trojboj je závod na dlouhou trať a i malý progress je pořád progress. Každému bych spolupráci s Radkem doporučil.

S Radkem jsem začal spolupracovat v prosinci 2017. Hlavní důvod spolupráce byla dvouletá stagnace, kdy jsem trénoval někdy až nesmyslně, tělo bývalo často přetrénované na na totalu jsem se za 2 roky vůbec neposunul. Od spolupráce začal trénink dávat smysl, pomalými kroky jsem se začal zlepšovat a hlavně jsem se začal lépe cítit, protože jsem nebýval tak často přetrénovaný. Největší plusy z Radkové spolupráce jsou zlepšení techniky, v případě problému okamžité ochotné řešení a naučení filozofie, že trojboj je závod na dlouhou trať a i malý progress je pořád progress. Každému bych spolupráci s Radkem doporučil.

Sledujte Davida na Instagramu.

Zobrazit více

Klára Zmeškalová

Silová trojbojařka, reprezentantka a mistryně ČR

Od Radka dostávám při tréninku rady, které mi vždy chyběly. Každý trénink je obrovská dřina, ale zároveň velká zkušenost a krok dopředu. Cítím, že jsem trénink od tréninku silnější a hlavně jistější v technice, kterou umí jasně a srozumitelně vysvětlit.

S Radkem jsem začala spolupracovat z důvodu přípravy na Mistrovství světa, do té doby jsem byla k fitness trenérům hodně skeptická. Měla jsem v hlavě, že nikdo nemůže přece vědět, co a jak cítím a jak mám cvičit, jen podle toho, že má certifikát a nějaké školení.
Opak je však pravdou. Již od prvního tréninku mě fascinovalo nejen kolik má Radomil zkušeností v oblasti silového trojboje, ale hlavně jak rozumí lidem a jejich tělu.

Od Radka dostávám při tréninku rady, které mi vždy chyběly. Každý trénink je obrovská dřina, ale zároveň velká zkušenost a krok dopředu. Cítím, že jsem trénink od tréninku silnější a hlavně jistější v technice, kterou umí jasně a srozumitelně vysvětlit. Je velmi ohleduplný k mým požadavkům v tréninkovém plánu, zároveň si všímá mých nedostatků a snaží se mi každý trénink přišít přesně na tělo, tak aby ten trénink vyhovoval hlavně mně. Když mi některý cvik nevyhovuje, hned má v záloze nějakou alternativu. Diskutování o skladbě tréninku pro něj není žádný problém, což je pro mě, ale určitě i pro sportovce obecně velmi důležité. Aby jejich trenér byl schopný udělat trénink přímo na tělo a ne technikou ctrl+c, ctrl+v.

Od chvíle, co s Radkem spolupracuji, mě konečně nebolí ani spodní záda, která mě spoustu let limitovala v některých sportovních aktivitách.  Další výhodu v této spolupráci vidím v mé celkové únavě, i když jsou tréninkové jednotky objemnější a mnohem náročnější, než jsem byla zvyklá, unavenost pociťuji stále méně. V rámci naší spolupráce mě naučil také spoustu protahovacích cviků, u kterých věřím, že mi pomáhají zvládat tréninky 5x týdně a stále mít energii na další aktivity, školu i práci.
Pokud se chcete opravdu něco naučit, zjistit jak silní dokážete být a „trošku“ se zapotit, spolupráci s Radkem Vám mohu, jen doporučuji.

Sledujte Kláru na Instagramu.

Zobrazit více

Jiří Váchal

Silový trojbojař, reprezentant

Každému, kdo se chce v trojboji zlepšit, můžu Radka s klidným svědomím doporučit a myslím, že jeho rad využije jak začátečník, tak letitý cvičenec, jako jsem byl v začátcích naší spolupráce já a i po letech se stále pod jeho vedením dostavuje zlepšení.

S Radkem spolupracuji zhruba od poloviny roku 2017, poznali jsme se na ME v Dánsku, kam jsme oba jeli závodit, od počátku mě fascinoval profesionální přístup a systém, který Radek měl a podle kterého se řídil ze strany tréningu, stravy, přípravy na závod atd. Poté co jsem se dozvěděl, že se zabývá i přípravou ostatních závodníků, jsem ho oslovil a začal mě připravovat na nadcházející soutěže. Z počátku jsem si musel zvyknout na styl a zpracování tréninkových plánů, které mi Radek sestavil a již po krátké době se začalo dostavovat zlepšení. Pokud jsem měl stran tréningu s něčím problém, nebo mi něco nevyhovovalo, vždy jsme našli řešení a já jsem se tak mohl posouvat dále a zlepšovat se, a tak je tomu dodnes. Každému, kdo se chce v trojboji zlepšit, můžu Radka s klidným svědomím doporučit a myslím, že jeho rad využije jak začátečník, tak letitý cvičenec, jako jsem byl v začátcích naší spolupráce já a i po letech se stále pod jeho vedením dostavuje zlepšení.

Zobrazit více

Hynek Fránek

Silový trojbojař, reprezentant mistr ČR

Mohl bych se tady rozepsat na 5 stran, ale za Radka mohou mluvit výsledky, které jsme společně dosáhli. Věřím že výčet úspěchů je víc než tisíc slov. Zlepšení v trojboji o 42.5 kg za 6 měsíců, zvýšení výkonu ve dřepu o 17.5kg, v benchpressu o 7.5kg a v mrtvém tahu o 20 kg.

Tréninkový systém, který mě vrátil do hry. Po nepříliš progresivní sezóně 2017 a neustálého koloběhu dysbalanci, kompenzace a tlak na výkon jsem se rozhodl radikálně změnit tréninkovou filozofii a svěřit se do rukou Radka Vašíka. Cíle byly jasné, poslední juniorská sezóna, mezinárodní závody a plnění cílů a snů. Všechny vytyčené cíle jsem splnil a sny dokonce na 120%. Pokud bych měl vyzvednout hlavní body v čem je tréninkový plán od Radomila Vašíka jiný. Budou to hlavně velká míra profesionality. Naslouchání potřebám klienta a flexibilita v úpravě plánu. Mohl bych se tady rozepsat na 5 stran, ale za Radka mohou mluvit výsledky, které jsme společně dosáhli. Věřím že výčet úspěchu je víc než tisíc slov. Zlepšení v trojboji o 42.5 kg za 6 měsíců Zvýšení výkonu ve dřepu o 17.5kg, v benchpressu o 7.5kg a v mrtvém tahu o 20 kg. Z výčtu úspěchu dosažených pod vedením Radka jsou to Absolutní vítěz pohárů ve Zbýšově Třetí místo na Mistrovství Evropy v benchpressu Mistr ČR v trojboji Absolutní mistr ČR v benchpressu Sedmé místo na mistrovství Evropy v trojboji. Komplexnější tréninkový program v ČR nenajdete. Takže otázka. Na co ještě čekáte?

Sledujte Hynka na Instagramu.

Zobrazit více

Lukáš Matušinec

Silový trojbojař, mistr ČR

S Radomilem spolupracuji už od roku 2015 a za tu dobu mi pomohl se neskutečně posunout – mimo jiné mi pomohl získat juniorský i open titul mistra České republiky a také 3. místo na MS 2017.

S Radomilem spolupracuji už od roku 2015 a za tu dobu mi pomohl se neskutečně posunout – mimo jiné mi pomohl získat juniorský i open titul mistra České republiky a také 3. místo na MS 2017 v Trutnově a věřím, že v následujících letech mi pomůže rozvinou silový potenciál ještě více.

Sledujte Lukáše na Instagramu.

Zobrazit více

Jan Hrubý

Reprezentant ČR ve fourcrossu a bikrossu

S programem Iron Warriors, nejsem druhý den nepoužitelný, zvládnu trénovat více, a výsledky jsou vidět. Když mám s něčím problém, chybí potřebné vybavení, přijde nemoc nebo naleznu své slabiny ve výkonu, Radek vždy nalezne alternativu nebo vhodné řešení, které můj problém vyřeší.

Síla, dynamika a rychlost! To je pro mě v tréninku to nejdůležitější a stěžejní. Mám trochu specifické požadavky na trénink, takže samotný internet mi tréninkový plán na míru neumožní najít. Tréninky od Radka jsou pro mě však na míru ušité, zvládám 5 tréninků týdně, zlepšuji se a nejsem unavený jako dříve. Období zimní přípravy je pro mě co se týče zlepšování fyzické připravenosti nejdůležitější, a bez řádně sestaveného tréninku promrhané. Bez trenéra jsem býval často přetrénovaný, unavený, a bez viditelných posunů. S programem Iron Warriors, nejsem druhý den nepoužitelný, zvládnu trénovat více, a výsledky jsou vidět. Když mám s něčím problém, chybí potřebné vybavení, přijde nemoc nebo naleznu své slabiny ve výkonu, Radek vždy nalezne alternativu nebo vhodné řešení, které můj problém vyřeší.

Sledujte Honzu na Instagramu.

Zobrazit více

Vít Kučera

Silový trojbojař

Pod Radkem trénuji už 3 roky, po dobu naší spolupráce jsem se posunul jak fyzicky, tak psychicky a díky tomu jsem taky překonal několik národních rekordů v powerliftingu.

Pod Radkem trénuji už 3 roky, po dobu naší spolupráce jsem se posunul jak fyzicky, tak psychicky a díky tomu jsem taky překonal několik národních rekordů v powerliftingu. Podle mě je to jeden z nejlepších trenérů v České republice, nejen na tvorbu tréninkových programů. Trénink se mění podle toho, v jaké fázi přípravy se právě nacházím. Zároveň se mnou udržuje pravidelný kontakt a snaží se vyhovět mým individuálním potřebám

Zobrazit více